Vrtulníkové exkurze

Vrtulníkové exkurze – možnosti

Vrtulníkové exkurze je možné provádět ve větších skupinách na vrtulnících MI-8, maximální počet do 22 pasažérů. Vrtulník létá pouze za příznivého počasí. Tímto způsobem se zde praktukují exkurze na Kurilské jezero, Dolinu gejzírů a kalderu v.Uzon, v.Ksudač a termální řeka Chodutka. Také se provádí oblety nad vulkány Ključevské skupiny, oblet v.Ploský a v.Ostrý Tolbačik + lávové pole, oblet v.Mutnovský a v.Gorely, NP Nalyčevo a oblet vulkánů Avačínské skupiny a v.Županovského a také Kronocké jezero, v.Kronocký spojený s exkurzí v Dolině gejzírů a kaldeře v.Uzon. Všechny výše uvedené možnosti je možné absolvovat také na malém vrtulníku MI-2. Ten je maximálně pro 5 pasažérů a exkurze možno různě kombinovat. Tyto exkurze je nutné sjednat a upřesnit dopředu, některé jsou dosti finančně nákladné. Je ještě možná i varianta pronajatým vrtulníkem Robinson a na přání klienta provést lety do různých požadovaných oblastí. Podle místa terénu s možností s přistáním. Maximální počet 3 pasažéři. Létá se pouze za příznivých letových podmínek. Vzhledem k tomu, že o exkurze na vrtulnících typu MI-8 a MI-2  je velký zájem je nutnost tyto exkurze rezervovat několik měsíců předem.

Oblet vulkánů a jiných zajímavých míst

Jsou tři možnosti které závisí na počtu zájemců na tuto exkurzi. Jestliže je v danou dobu větší počet zájemců do 22 pasažérů tak se letí vrtuníkem Mi-8. Skupiny se většinou doplňují i druhými turisty tak aby byl vrtulník plně obsazen. Dodržuje se přesně stanovený program exkurze. Je nemožné si vést pilota tak aby jste mohli fotografovat podle vašich představ a možnosti více přistání.

Druhá možnost  je na menším vrtulníku MI-2 , maximální počet 5 pasažérů. Program exkurze si sami vybírají klienti. Takto se provádí předem domluvené exkurze na různá místa včetně obletů vulkánů v různých oblastech. Zde si klienti sami vybírají místo, oblast a kombinaci exkurze. Je možnost vést pilota k dosáhnutí optimálních snímků. Vylétá z vrtulníkového letiště v Nikolaevce. Při obletu Ključevské skupiny a oblasti Tolbáčiku, z Kozyrevska.

Nejvýhodnější je si pronajat malý vrtulník Robinson kde se vejdou 3 klienti. Výhoda je, že si sami vybíráte oblast kterou chcete navštívit i na jak dlouho. Pilota si vedete tak aby bylo možné provést kvalitní snímek, pokud tomu dovoluje terén je možnost i přistát v různých místech. Zaručený dobrý výhled u všech třech pasažérů. Platíte za konkrétní prolétaný čas a povolení do NP. Letová hodina stojí přibližně asi 35 000 Rublů pro všechny 3 pasažéry.

▲Nahoru na stránku▲

Nejnovější příspěvky