Speciální informace

Informace pro jednotlivce a skupiny z řad zájemců o fyzicky náročnější pobyty,treky s výstupy na v.Ključevský, v.Korjacký, v.Viljičínský chci uvědomit, že vše zajišťuji za doprovodu místního velmi zkušeného profesionálního průvodce který tyto místa dobře zná. Při těchto náročnějších výstupech na vrcholy těchto vulkánů  je také vše organizováno  tak aby byla zabezpečena vaše maximální bezpečnost. Na tyto vulkány podnikáme výstupy pouze za dobrých klimatických a vulkanických podmínek. Nutná výbava – přilba, mačky, turistické hůlky, pevná obuv a teplé oblečení.

Nabízím také neobyčejnou exkurzi k nejvíce aktivnímu kamčatskému v.Šiveluč. Je velmi známý velmi častými výbrosy popele do velkých nadmořských výšek. V jednom dnu přijíždíme asi za 4 hodiny z vesnice Ključi přímo nedaleko pod samotný aktivní kráter tohoto stratovulkánu. Jen několik málo hodin nám stačí abychom dosáhli se zvýšenou opatrností při výstupu okraje aktivního kráteru. Jako dopravní prostředek nám slouží skříňový Kamaz ve kterém se v případě zvýšené aktivity výbrosu  můžeme ukrýt před padajícím popelem a bezpečně odjet zpět. Pro zajištění bezpečnosti je nutné sebou vzít dýchací masku.

Délky pobytů v jednotlivých lokalitách :

v.Ključevský    8 dnů včetně transportu z Petropavlovsku Kamčatského i zpět

v.Šiveluč          1 – 2 dny  včetně transportu z Ključi, podle situace aktivity vulkánu

v.Korjacký       2 – 3  dny včetně transportu z Petropavlovsku Kamčatského i zpět

v.Viljičínský     2 – 3  dny včetně transportu z Petropavlovsku Kamčatského i zpět

Kdyby měl někdo zájem z řad fotografů nebo kameramanů o v.Ključevský popř. v.Šiveluč může se tohoto treku zúčastnit také. Nepůjde na samotný výstup, ale bude se moci plně věnovat pořizování krásných snímků v těchto místech Ključevské skupiny vulkánů. Od obou vulkánů se otvírají krásné panoramatické pohledy.

Pokud má někdo vážný zájem o tyto výše uvedené exkurze, kontaktujte mně, podrobně vás  seznámím s těmito místy, jejich programem a náročností.


▲Nahoru na stránku▲

Nejnovější příspěvky