Vícedenní treky

Vícedenní  treky

Vícedenní treky – pochody na těžko do různých oblastí, je možné organizovat různé varianty podle přání klientů na 5 až 7 dnů. Skupina od 8 a více klientů. Uvedu jen příklady míst kde je možné absolvovat tyto treky se stručným popisem. Pokud má někdo vážný zájem o tento typ exkurze, kontaktujte mně, podrobně  vás seznámím s místem, možnostmi a náročností.

Trek Nalyčevským parkem – les, říčky, Pinačevský průsmyk, hornatý terén, tundra termály, jezera, Centrální Nalyčevo, Talovskie prameny, v.Dzendzur-fumaroly, v.Avačínský – aktivní nádherně zbarvený kráter. Podrobnější informace najdete v sekci Termální prameny.

Trek okolo jižní skupiny vulkánů Viljučínský, Gorelaja, Mutnovský – kaldera, fumarolné pole, bahenní kotly, aktivní kráter, opasný kaňon -vodopád, GEO Mutnovská eletrárna – malá dolina gejzírů – gejzíry, bahenní kotle, termální prameny, v .Gorelaja – tvoří 12 kráterů, hlavní kráter, aktivní kráter, postraní krátery, lávové pole. Viljučínský vodopád, Radonovy termální promeny, Viljučínský průsmyk – nádherný panopramatický pohled na všechny tyto vulkány.

Trek Ključevská skupina vulkánů – několik variant podle požadavků klientů.Tato oblast s aktivními vulkány je velmi  rozsáhlá,v některých oblastech málo zdrojů vody a nebo absolutní nedostatek vzhledem k velkým lávovým písečným polím s mnoha postranímy krátery a konusy obzvlášť na jih od Ostrého a Ploského Tolbačiku.Tato oblast je nazývána Tolbačinský dol. Z tohoto důvodu je pobyt na více dnů nemožný. Z tohoto důvodu je nutné pečlivě promyslet trasy treku. Do této oblasti skupiny vulkánů je možné zavítat ze strany Ključi a nebo z Kozyrevska. Je možné sestavit několik variant treků,jsou fyzicky náročné. Podrobnější informace najdete v sekci Vulkány.

Treky s výstupy na vrcholy a krátery vulkánů – v.Ključevský, v.Korjacký, v.Viljučínský. Tyto treky jsou fyzicky náročné. Při těchto výstupech Vás doprovází místní zkušený průvodce s dlouholetou praxí s výstupy na tyto vulkány. Mimo běžnou výbavu je nutná kvalitní pevná obuv, teplé oblečení, přilba, mačky a turistické hůlky. Jednotlivé vulkány možno navštívit v omezenou dobu závisejících na klimatických a terenních podmínkách. Na v.Ključevský pouze za příznivých vulkanických a klimatických podmínek aby byla zabezpečena co největší bezpečnost zájemců o tento vulkán.Pokud by měl zájem z řad fotografů nebo kameramanů o v.Ključevský může se tohoto treku zúčastnit také. Nepůjde na výstup, ale bude se moci plně věnovat pořizování krásných snímků v těchto prostorách Ključevské skupiny vulkánů.

Pokud má někdo vážný zájem o tyto výše uvedené exkurze, kontaktujte mně, podrobně vás  seznámím s těmito místy, jejich programem a náročností.

▲Nahoru na stránku▲

Nejnovější příspěvky